Wydarzenia
Zawsze blisko
ważnych wydarzeń

Warsztaty OSCE z Medcam, Poznań – 12 ‎marca ‎2022

Drugi dzień II Ogólnopolskiego Zjazdu Techników Symulacji Medycznych „Technik symulacji w symulacji – zawód z przyszłości, dydaktyka teraźniejszości” w Poznaniu był dniem intensywnych warsztatów i zdobywania wiedzy praktycznej. Medcam był organizatorem warsztatów dotyczących egzaminów OSCE.

Uczestnicy warsztatów OSCE zostali zaproszeni do odegrania ról Nauczycieli i Studentów. Ci, którzy wcielili się w rolę Studentów, mieli za zadanie za pomocą otrzymanych narzędzi wykonać 3 procedury udostępnione im przez Nauczycieli w Panelu studenta systemu Medcam. Zadaniem Nauczycieli była ocena Studenta według Karty oceny przypisanej do danego Studenta w Panelu nauczyciela naszego systemu. Jak się okazało, stres, który podczas egzaminu odczuwają studenci, udzielił się również uczestnikom naszych warsztatów. Po zakończonym mini egzaminie OSCE przyznali oni, że nie spodziewali się takich emocji i popełnienia przez siebie błędów w tak prostych, jak by się wydawało, zadaniach. Nauczyciele również byli zaskoczeni, że ocena tego, co widzą w systemie Medcam może być tak prosta i przyjemna, ale jednocześnie wymaga skupienia na działaniach Studenta. Możliwość łatwego powrotu do danej czynności i zmiana poprzedniej decyzji okazała się w kilku przypadkach bardzo przydatna.

Mamy nadzieję, że wrażenia z tego wydarzenia pozostaną na długo w pamięci uczestników i zainspirują ich do przemyśleń oraz podejmowania nowych, ambitnych wyzwań. My dzięki doświadczeniom zebranym w trakcie Zjazdu postawiliśmy sobie kilka ambitnych celów, za których realizację mocno trzymamy kciuki.