Wydarzenia
Zawsze blisko
ważnych wydarzeń

MEDSIM 2023

Letnie Warsztaty Symulacji Medycznej

W dniach 08-10 września odbyły się Letnie Warsztaty Symulacji Medycznej MEDSIM 2023. Spotkanie polskiej społeczności symulacji medycznej w magicznej atmosferze bydgoskich Młynów Rothera odbyło się również w Zakładzie Podstawowych Umiejętności Klinicznych i Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych oraz Centrum Symulacji Medycznej Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy.

Dzień 1: Mnóstwo świetnych wystąpień, emocji i porządna dawka wiedzy! Dodatkową atrakcją był escape room zorganizowany i poprowadzony przez Aleksandrę Steligę z Akademii Pomorskiej w Słupsku oraz Zofię Tekień – Jankowską z Centrum Symulacji Medycznej Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu,

Dzień 2: Warsztaty OSCE – robienie kanapek pod okiem wspaniałych specjalistów symulacji medycznej: Marka Dąbrowskiego, Wojciecha Dzikowskiego i Marka Mustera. Mnóstwo przydatnych wskazówek, spostrzeżeń i wiedzy opartej na latach bezcennego doświadczenia.

Dzień 3: Praktyczne przygotowanie scenariuszy i kart oceny do egzaminu OSCE z wykorzystaniem systemu Medcam, odgrywanie ról egzaminatora i studenta i…SUKCES! Wszyscy uczestnicy zdali!
Marek, Wojciech Dziękujemy chłopaki, jesteście niesamowici!

Emocji i świetnej atmosfery nie brakowało również w pozostałych grupach warsztatowych:
* Dostępy naczyniowe
* Pediatria i neonatologia
* Chirurgia i badanie fizykalne
* Specjaliści operacyjni symulacji medycznej (technicy)

Serdecznie dziękujemy pracownikom Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, Uniwersytetu Pomorskiego w Słupsku oraz Polskiemu Towarzystwu Symulacji Medycznej za organizację tego niezwykłego wydarzenia. Mamy nadzieję, że zobaczymy się również za rok!

Więcej zdjęć na naszym fanpage’u.