Wydarzenia
Zawsze blisko
ważnych wydarzeń

XV Międzynarodowe Sympozjum

„PIELĘGNIARSTWO W INTERDYSCYPLINARNEJ OPIECE ZDROWOTNEJ”

W dniach 21-22 września 2023 w Jasionce k. Rzeszowa miało miejsce XV Międzynarodowe Sympozjum „PIELĘGNIARSTWO W INTERDYSCYPLINARNEJ OPIECE ZDROWOTNEJ”, organizowane przez Kolegium Nauk Medycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego (Polska), Wydział Zdrowia i Nauk Społecznych Południowoczeskiego Uniwersytetu w Czeskich Budziejowicach (Czechy), Wydział Nauk Społecznych i Opieki Zdrowotnej Uniwersytetu Filozofa Konstantyna w Nitrze (Słowacja) oraz Wydział Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu w Peczu (Węgry).

Od 15 lat Sympozjum służy wymianie wiedzy i doświadczeń środowisk naukowych i zawodowych pielęgniarek i innych zawodów medycznych z Czech, Węgier, Słowacji i Polski. Przewodniczącymi Komitetu Naukowego i Organizacyjnego jubileuszowej, 15. edycji Sympozjum byli dr hab. Paweł Więch, prof. UR oraz dr Zdzisława Chmiel z Uniwersytetu Rzeszowskiego. Udało im się zgromadzić bardzo wyjątkowe grono prelegentów i uczestników w niezwykle urokliwym otoczeniu podrzeszowskiej Jasionki.

Dziękujemy gospodarzom wydarzenia za bardzo dobrą organizację i fantastyczne spotkanie integracyjne. Były to intensywne, ale bardzo przyjemne dni, podczas których odbyliśmy wiele inspirujących i budujących rozmów z osobami z całej Polski oraz z krajów sąsiadujących, którzy wzięli udział w tym wydarzeniu.

Tematyka Sympozjum:

Dzień pierwszy:

Sesja plenarna, Pielęgniarstwo w interdyscyplinarnej opiece zdrowotnej

️Zaawansowana praktyka pielęgniarska i kierunki jej rozwoju w dziedzinie pielęgniarstwa klinicznego

️Społeczne i prawne problemy wykonywania zawodu pielęgniarki

️Wyzwania i trendy w zdrowiu publicznym w XXI wieku

️Pielęgniarstwo w onkologii i stanach zagrożenia życia

️Varia cz.1

️Varia cz.2

️Sesja e-Poster

️WARSZTATY

️Dzień drugi:

Pielęgniarstwo geriatryczne

️Sesja doktorancka

️Opieka położnicza i ginekologiczna

️Sesja studencka

️Sesja e-Poster dla studentów

️WARSZTATY

Do zobaczenia w przyszłym roku!